Kako izgleda polaganje vožnje za B kategoriju u 2024. godini u Auto školi Team

auto-b-kategorija

Sve više ljudi shvata da posedovanje putničkog automobila i odgovarajućih identifikacionih dokumenata, poput vozačke i saobraćajne dozvole, nije luksuz, već potreba. Ako ste već uspešno položili vozački ispit i imate svoje vozilo, već shvatate koliko je vredno imati mogućnost da se krećete bilo gde i bilo kad, bez potrebe da zavisite od drugih ili se gužvate u gradskom prevozu.

Posedovanje vozačke dozvole često je i uslov za mnoge poslove, a ponekad je potrebno i da posedujete sopstveni automobil. Stoga, polaganje vozačkog ispita ne treba posmatrati samo kao obavezu, već i kao ulaganje u sebe i sticanje vrednog znanja koje će vam biti od koristi u budućnosti.

Kada je u pitanju izbor kategorije za polaganje vozačkog ispita, polaganje za B kategoriju je najčešći izbor u auto školama. Auto škola Team je jedna od škola koja pruža izvanredne uslove za obuku svakog kandidata.

U nastavku teksta, detaljnije ćemo se upoznati sa B kategorijom, ispitima i probnom vozačkom dozvolom, kao i saznati zašto je auto škola Team prava opcija na koju možete računati.

ŠTA PODRAZUMEVA B KATEGORIJA?

Kada pričamo o vozačkoj dozvoli kategorije B, podrazumevamo vozila koja se najčešće koriste u svakodnevnom životu, a to su putnička vozila čija masa ne prelazi 3.5 t, a imaju najviše osam sedišta.

U Srbiji, kandidati koji žele da polažu vozački ispit za B kategoriju mogu započeti teorijski deo obuke i polaganje teorijskog ispita sa 16 godina, dok praktičan deo obuke mogu započeti godinu dana kasnije sa 17 godina.

U teorijskom delu obuke naučićete sve o saobraćajnim propisima i pravilima, kao i o postupanju u različitim saobraćajnim situacijama. Praktični deo obuke uključuje časove vožnje sa instruktorom, tokom kojih ćete steći neophodna praktična iskustva u vožnji.

Auto škola Team nudi kvalitetnu obuku za B kategoriju vozačke dozvole, sa instruktorima koji su stručno osposobljeni da pruže sve neophodne informacije i savete. Nakon uspešno završene obuke i položenog vozačkog ispita, vi ćete dobiti probnu vozačku dozvolu, koja će vam omogućiti da samostalno vozite sa ograničenjima u periodu od dve godine.

ŠTA TREBA DA ZNAKE KADA JE U PITANJU OBUKA ZA B KATEGORIJU U 2024. GODINI?

U 2024. godini, obuka za B kategoriju vozačke dozvole sastoji se od teorijskog i praktičnog dela.

Teorijski deo obuke uključuje predavanja koja se bave pravilima ponašanja u saobraćaju i traje ukupno 40 časova. Tokom ovog dela obuke, kandidati će se upoznati sa saobraćajnim propisima, pravilima vožnje, signalizacijom i drugim relevantnim informacijama koje su neophodne za bezbednu vožnju.

Praktični deo obuke obuhvata vožnju na poligonu i zahteva 40 časova vožnje. Ovde kandidati će steći praktična iskustva u upravljanju vozilom, savladavanju različitih saobraćajnih situacija, parkiranju i manevrisanju.

Važno je napomenuti da se broj časova obuke može smanjiti ukoliko kandidat već poseduje neku drugu kategoriju vozačke dozvole.

Tokom obuke za B kategoriju, kandidati su takođe obavezni da polože ispit iz prve pomoći i da prođu lekarski pregled kako bi dobili uverenje o svojoj potpunoj sposobnosti za vožnju.

Nakon što kandidat uspešno završi obuku i položi vozački ispit, dobija probnu vozačku dozvolu. Probna vozačka dozvola je važeća godinu dana, ali novo licencirani vozači moraju poštovati određena ograničenja kako bi izbegli kažnjavanje.

Ograničenja uključuju zabranu korišćenja mobilnog telefona tokom vožnje, zabranu vožnje u periodu od 23:00 do 05:00 i ograničenje kretanja vozila samo na teritoriji Republike Srbije. Poštovanje ovih ograničenja je važno kako bi se izbegli kazneni poeni, kazne i oduzimanje vozačke dozvole.

ZAŠTO DA VAŠ IZBOR ZA POLAGANJE B KATEGORIJE U 2024. GODINI BUDE AUTO ŠKOLA TEAM?

Auto škola Team je pravi izbor za sticanje vozačke dozvole kategorije B iz više razloga. Naš stručan tim licenciranih predavača, ispitivača i instruktora vožnje, poseduje dugogodišnje iskustva u obuci novih vozača i stoji Vama na raspolaganju tokom cele obuke.

Sa nama, proces sticanja vozačke dozvole postaje manje stresan i lakši, jer ćemo rešiti sve Vaše nedoumice, pružiti korisne savete i osigurati da steknete neophodne veštine za bezbedno upravljanje vozilom. Naš tim je posvećen svakom budućem vozaču i ponosni smo na visok stepen osposobljenosti i prolaznost na ispitima.

Takođe, nudimo besplatno izdavanje lekarskog uverenja i prve pomoći. Posedujemo modernu i novu flotu vozila za obuku. Pored standardne obuke, takođe omogućujemo časove kondicione vožnje za one vozače koji žele dodatnu pomoć ili vežbu.

Sa Auto školom Team, možete biti sigurni da ćete dobiti sve potrebne resurse i podršku tokom obuke, čime ćete stvoriti čvrste osnove za sigurno i vešto upravljanje vozilom.

POKLON VAUČER ZA OBUKU VOZAČA U AUTO ŠKOLI TEAM – NAJBOLJI POKLON ZA DRAGU OSOBU U 2024. GODINI!

Imate li nekoga posebnog u svom životu kome biste želeli da poklonite više od običnog poklona? Ako želite da iznenadite svoje dete, rođaka, prijatelja ili kolegu na poseban i koristan način, poklon vaučer za obuku vozača u auto školi Team je idealno rešenje.

Ovim poklonom ne samo što ćete obradovati primaoca, već im takođe pružate priliku da steknu korisno znanje i veštine koje će im biti od velike koristi u budućnosti. Vozačka dozvola je više od samo dokumenta – to je simbol samostalnosti, mobilnosti i odgovornosti.

Pristupanje obuci vozača je prilika da vaša draga osoba stekne samopouzdanje u vožnji i nauči kako da se snalazi u različitim saobraćajnim situacijama. Osim toga, vozačka dozvola će im omogućiti da budu mobilniji i samostalniji u obavljanju svakodnevnih obaveza ili putovanjima.

Smatramo da je poklon vaučer za obuku vozača u auto školi Team više od poklona – to je prilika za vašu dragu osobu da stekne nezaboravno iskustvo i korisna znanja za ceo život.

POLAGANJE ZA B KATEGORIJU U AUTO ŠKOLI TEAM

Auto škola Team pruža kvalitetnu obuku za bezbednu vožnju, a deo naše posvećenosti sigurnosti u saobraćaju je i naša flota novih vozila. Koristimo najnovije modele automobila opremljene naprednim sigurnosnim sistemima kako biste imali najbolje iskustvo tokom obuke.

Verujemo da je kvalitetna obuka za vožnju ključna za stvaranje odgovornih i bezbednih vozača. Zato se trudimo da naši učenici steknu sve potrebne veštine i znanja, kako bi postali sigurni i odgovorni učesnici u saobraćaju.

Јоš jedan od razloga je kvalifikovano osoblje. Naši instruktori su profesionalci sa dugogodišnjim iskustvom u obuci vozača i pristupaju svakom učeniku sa individualnim planom obuke prilagođenim njihovim potrebama i nivou znanja. Oni su takođe prijateljski nastrojeni, pa učenici ne osećaju pritisak ili strah da postave pitanje ili zamole za pomoć.

Razlog više je i izuzetan kvalitet obuke! Obezbeđujemo detaljnu obuku vožnje koja se sastoji od teoretskog i praktičnog dela, da biste stekli potpunu sliku o bezbednosti na putu. O našem uspešnom načinu podučavanja, svedoči veliki broj ljudi koji su do sada prošli kroz našu obuku i postali uspešni vozači.

Imamo visok nivo fleksibilnosti u pristupu svakom kandidatu, tako da za svakog učenika kreiramo adekvatan plan obuke, što omogućava da svako savlada obuku vožnje u odgovarajućem roku.

Mi takođe nudimo najnapredniju opremu koja se koristi na časovima, kao i razne mogućnosti u vezi sa načinom plaćanja. Naš cilj je da učinimo proces obuke vozača što praktičnijim, a da to ne bude opterećujuće za novčanik naših učenika.